Antalya Ceza Avukatı – Antalya Ağır Ceza Avukatı

            Ceza hukuku kamu hukukunda toplumun en çok içli dışlı olduğu, vatandaşın en çok muhatap olduğu hukuk dalıdır. Ceza hukukunun en önem arz eden yönü ise sonuçlarıdır, öyle ki kişi bir hukuk davasını kaybettiğinde en kötü olasılıkla malından, parasından kayıp yaşarken bir ceza davasını kaybettiğinde daha doğru bir tabir ile suçlu bulunduğunda özgürlüğünden olabilmektedir.

Ceza hukukunda bir ceza avukatından yardım almak neden önemlidir ?

            Ceza hukukunda tecrübeli bir ceza avukatı yardımı ile savunma yapılması, geliştirmek yahut mağdur ise kişi bir ceza avukatının vekilliğinden faydalanması bir çok yönden önem arz etse de 2 sebeple çok önemlidir:

  1. Ceza hukukunda eğer kişinin suçlu olduğuna yönelik deliller varsa kişi masum olsa dahi lehine olan, suçsuz olduğu delilleri yeterince ortaya koyamazsa, savunmasını yeterli alamazsa ceza alabilmektedir. Yani bazı durumlarda hatta bir çok durumda suçsuz olduğunu ispatlayabilmek suçsuz olmaktan çok daha büyük önem arz edebilmektedir. (Avukat Gökhan AKGÜL)
  2. Diğer birçok hukuk alanından farklı olarak ceza hukukunda zamanında, davanın başında yahut soruşturma sürecinde lehe olan delillerin ortaya konulması, savunmanın yapılması bütün sürecin dolayısı ile sonucu büyük oranda etkileyecektir.

Hukuk büromuzda tecrübeli ve yetkin kadromuz ile ceza hukuku alanında ceza avukatı ve ağır ceza avukatı olarak uzun zamandır vekillik ve savunma avukatı olarak müdafilik yapılmakta olup müvekkil lehine kararlar almış olduğumuz ve ilgilendiğimiz bir kısım ceza hukuku dosyaları aşağıda yer almaktadır. Gerekli hukuki yardım için sitemizde bulunan iletişim kısmından bizimle irtibat kurarak randevu alabilirsiniz.

Avukat Gökhan AKGÜL

Views: 53